Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
444 posty 1701 komentarzy

Gawronski Info

Gawronski Rafzen - Wielokrotnie atakowany, więziony, szykanowany, prześladowany, dyskryminowany i pomawiany za to, że jestem Polakiem w Polsce. Publikacje utajniane: salon24, niepoprawni lub portale z publikacjami atakowane przez hakerów: RadioPomost, AferyPrawa, Wordpr

Fałszowanie historii Polaków i Polski !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Leszek III i Julii i siostra Juliusza Cezara zostając Księżną Słowiańską, założyła miasto Julia zwane później Lublinem.

 

Znalazłem taki wpis na FB Pani Edyty Szafrańskiej:

Ale oni nas oszukują, jakieś bzdury nam wciskają o lepiankach za pierwszych Piastów, kiedy są dowody, na to, ze Polaka za czasów rzymskich była już silnym ośrodkiem, gdzie broń wytwarzana w Górach Świętokrzyskich była lepsza od rzymskiej, broń? czyli musiał być przemysł!! wszyscy powinni się zaangażować w odkłamywanie historii !”

 

A więc do dzieła Polacy !

 

Wincenty zwany Kadłubkiem w swojej kronice z końca XII w. zanotował nazwę Lublin. Niektórzy badacze uważają, że wtedy pojawiła się po raz pierwszy w źródle historycznym nazwa Lublin. Początkowy fragment dzieła mówi o rodzicach Popiela I w tym przypadku Pompiliusza- Leszku III i Julii, siostrze Cezara, która zostając księżną słowiańską, założyła miasto Julia zwane później Lublinem:

Syn jego Lestek III nie w takiej mierze (powiększył) państwo ojca, w jakiej wiele dodał do ojcowskich wyczynów: on Juliusza Cezara pokonał w trzech bitwach, on w kraju Partów Krassusa zniósł z wszystkimi wojskami, a do ust jego wlewając złoto rzekł: ?Złota pragnąłeś, złoto pij?. Rozkazał i Gotom, i Partom, a także krainom położonym poza Partami. Wreszcie Juliusz, rad się z nim sprzymierzyć węzłem powinowactwa, wydaje za niego siostrę Julię. Jej to jako posag przekazana została od brata Bawaria, a jako dar ślubny od męża prowincja serbska. Założyła ona dwa miasta, z których jedno od imienia brata nazwać kazała Julius, teraz Lubusz, drugie Julia od własnego imienia [obecnie nazywa się ono Lublin]. Ponieważ zaś Juliusz faktem tym rozdmuchał przeciwko sobie nienawiść senatu rzymskiego, zwabiony bowiem uściskami nieprzyjaciół, jak wróg, nie jak obywatel, zacieśniał obszar państwa rzymskiego i tych nauczył rozkazywania, których raczej powinien był nauczyć służenia - usiłuje gwałtem odebrać siostrze to, co przedtem dał jej jako posag. Z tego powodu siostra jego została odprawiona, pozostawiwszy u męża maleńkiego syna, któremu imię było Pompiliusz. Nałożnica zaś jego, która współzawodniczyła z królową, gdy ta była jeszcze obecna, zajęła miejsce królowej. Ta z nienawiści do rywalki, pod wpływem miłości, którą opętała króla, zmieniła nazwy wymienionych miast. (Tłum. z j. łacińskiego Brygida Kürbis.)

 

A tak judeo-satanisci fałszują historie Polski i Polaków !

 

Jan Chojeński herbu Abdank na Sejmie Piotrkowskim, 1538, zajął się ograniczaniem praw gospodarczych żydów i wygłosił mowę domagając się wypędzenia Żydów z Polski. Następnego dnia już nie żył. To wydarzenie tak wstrząsnęło Marcinem Kromerem któremu Jan Chojeński ufundował stypendium, że pisał takie bzdury:

 

Szesnastowieczny zapis kroniki Marcina Kromera: Podanie mieszkańców tutejszych do dziś dnia istniejące zapewnia, że jakiś książę Polski przybył tu pewnego czasu do nowej osady celem nadania jej nazwiska. Książę ten rozkazał zapuścić sieć w rzece Bystrzycy i oznajmił zebranemu ludowi, że nazwisko pierwszej złowionej ryby będzie nazwą powstającego grodu. Lecz gdy wyciągnięto niewód, a w tym ukazał się szczupak i lin, zaszła sprzeczka, której ryby nazwisko nadać miastu; po długim namyśle rzekł książę: Któraż z tych będzie pierwszą? Szczupak LUB LIN? Szczupak jest wilkiem rzecznym, nie chcę, aby mieszkańcy tej osady byli jemu w obyczajach podobni; lin ryba łagodna, a zatem wybierajcie z dwojga, co nam Pan Bóg nadarzył: szczupak LUB LIN, niechaj Lub- linem zowie się wasze miasto.

Tak Lublin od ryby wziął swe nazwisko. Marcin Kromer pisał na temat Lublina, założonego przez właściciela, który lubił liny; podzielone sylaby Lub-lin.

 

Fakt prawdy o małżeństwie potwierdza herb Lublina wraz z historią starożytną rodu Juliuszy i religią starożytnych Rzymian. W wierzeniach antycznego Rzymu ważne miejsce odgrywała bogini Afrodyta. Wenus, bogini płodności i miłości, patronka płodności natury, przynosząca owoce także i miłości, opiekunka ogrodów. Były jej poświęcone oraz składane w ofierze kozioł i koza, a kozioł obgryzający krzew winny zwyczajowo był atrybutem bogini Wenus. Należy zauważyć, że Juliusz Cezar wywodził początek swojego rodu właśnie od bogini Wenus. Miało to udokumentować jego boskie pochodzenie i argumentowało uznanie Cezara za boga Rzymu.

KOMENTARZE

  • Jeden rzymski legion zabłądzil w puszczy i jego potomkowie stanowili naród litewski
    W XII wieku rlozbicia dzielnicvowego pralitwini organizowali wyprawy litewskie po przymusowych osadnikow czym wyludnilli niemal zupelnie tereny obecnej lubelszczyzny (jullizny). Polskie elity nawet na terenach obecnie bialoruskich uważaly się za pralitewskich potomków owych legionistow czego oczyuwistym dowodem jest podobieństwo brzmienia litewskich slow i liturgicznej laciny.
  • -------SYNAGOGA SZATANA -zabrała nam wszystko
    ---Historia Polski -MUSI być napisana NA NOWO - czas zejść z drzew !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

  • posty: 812 komentarze: 6538